ویژگی‌های آب معدنی طبیعی سالم

ویژگی‌های آب معدنی طبیعی سالم

در این مقاله برای شما در مورد فواید آب معدنی طبیعی و همچنین نیترات و نیتریت در آب معدنی صحبت می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که آب معدنی طبیعی سالم به چه آب معدنی گفته می‌شود و در مورد انواع سر چشمه‌های آب معدنی و انواع آب معدنی‌ها و ترکیب آب و املاح آن‌ها برای شما توضیحاتی می‌دهیم. پیش از آنکه برای شما در مورد ویژگی‌های آب معدنی صحبت کنیم بهتر است که به تعریف اصطلاح آب معدنی بپردازیم و اینکه آب معدنی سالم و طبیعی چیست.

آب معدنی طبیعی در واقع به آبی گفته می‌شود که دارای املاح و ترکیباتی مانند پتاسیم ،کلسیم، آهن، منیزیم، نمک‌های مفید می‌باشد. املاح و ترکیبات باید به صورت طبیعی در آب وجود داشته باشد و نباید این املاح به صورت مصنوعی به آب اضافه شده باشد. آب معدنی به صورت طبیعی از دل طبیعت به بیرون می‌جوشد همچنین آب معدنی نباید دارای هیچ‌گونه رنگ و بو باشد. اگر آب معدنی را مشاهده کردید که دارای رنگ، بو و ترکیباتی در درون آن بود به این معناست که آبی که می‌نوشید ممکن است نه تنها آب معدنی نباشد بلکه دارای آلودگی هم ‌باشد. آب معدنی باید به صورت طبیعی دارای ترکیبات و املاح مفید باشد ولی نباید این املاح درون آب به صورت ذرات معلق دیده شود.

 

 

معیارهای سنجش سلامت آب معدنی

یکی از معیارهای سنجش آب‌های معدنی میزان نیترات و نیتریت آب و pH آن می‌باشد. این معیارها باید در آزمایشگاه‌های دقیق بررسی شود و باید توجه داشت که pH بالا به دستگاه گوارش آسیب می‌رساند. همچنین آب معدنی باید دارای کیفیت باشد و شما باید این موضوع را بررسی کنید که آب معدنی از کدام سرچشمه نشأت می‌گیرند. از دیگر موارد باید به مواداولیه که شرکت تولید کننده برای تهیه بطری استفاده می‌کند نیز توجه داشته باشیم و اینکه شرکتی که از آن آب معدنی را خریداری می‌کنید دارای چه تکنولوژی‌هایی می‌باشد، زیرا تکنولوژی بهره برداری آب معدنی نیز در کیفیت آب معدنی بسیار تاثیرگذار است. در صورتی که تکنولوژی بهره برداری آب معدنی بالا باشد باعث می‌شود آب معدنی دچار آلودگی نشود. در بعضی کارخانه‌ها ممکن است وسایل بهره برداری آب معدنی خودشان باعث آلودگی آب معدنی شده و متاسفانه همانطور با همان کیفیت بد وارد بازار ‌شوند.

از فواید آب معدنی رفع خستگی بدن و خستگی ماهیچه‌های بدن است. از دلایلی که ماهیچه‌های بدن دچار گرفتگی و خستگی می‌شوند، کمبود املاح معدنی در درون بدن شما است که البته بسیاری از ورزشکاران به این مشکل دچار می‌شود و در حین ورزش ماهیچه‌های آن‌ها دچار خستگی می‌شود. اکثر پزشکان و مربیان بدنسازی به این گونه افراد توصیه می‌کنند که آب بیشتری بنوشید. نوشیدن یک بطری آب معدنی می‌تواند خستگی روزانه شما را از بین ببرد. با استفاده از آب معدنی می‌توانید پوستی شاداب و پرنشاط و دندان هایی سفیدتر داشته باشید.

همانطور که گفته شد آب معدنی طبیعی دارای فواید بسیار زیادی می‌باشد ولی در صورتی که آلوده باشد می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری را به وجود بیاورد. بعضی شرکت‌ها به دلیل اینکه سرچشمه‌هایی که از آن‌ بهره‌برداری می‌کنند، بسیار نزدیک به سطح زمین و زندگی مردم می‌باشد، آب معدنی آلوده را بهره برداری می‌کنند و متاسفانه به دلیل این که از تکنولوژی‌های بالایی نیز برخوردار نمی‌باشند این آب معدنی را همانطور به صورت آلوده وارد بازار می‌کنند. متاسفانه سیاستی که امروزه در دنیا به وجود آمده این است که ظاهر زیبا بسازیم ولی در باطن محصول آلوده و نامناسب را به بازار عرضه کنیم بدین ترتیب این نوع شرکت‌ها با تولید بطری‌های آب معدنی بسیار زیبا و خیره کننده و گرافیک‌های بسیار عالی بر روی برچسب‌های آن‌ها، باعث می‌شوند که خریداران بدون توجه به مواد درون آب معدنی و اینکه از چه شرکتی آن را خریداری می‌کند و از چه سرچشمه‌هایی بهره برداری می‌کنند و دارای چه نوع تکنولوژی می‌باشد این آب را می‌نوشند. در صورتی که در مقابل بسیاری از شرکت‌ها وجود دارند که علاوه بر اینکه از سرچشمه‌های عمیق بهره برداری می‌کنند، دارای آزمایشگاه‌های بسیار پیشرفته و دارای تکنولوژی‌های بسیار بالا برای بهره برداری آب هستند. آب معدنی طبیعی قله با بهره برداری از سرچشمه‌های عمیق زیر زمینی و استفاده از مدرنترین دستگاه‌های روز دنیا به صورت کاملا بهداشتی بدون دخالت دست، آبی طبیعی و سالم را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.