در مورد منشاء آب‌های معدنی بیشتر بدانید

در مورد منشاء آب‌های معدنی بیشتر بدانید

در این مقاله سعی داریم برای شما در مورد منشاء آب معدنی‌ها صحبت کنیم و اینکه آب معدنی سفره‌های زیرزمینی دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشند و دارای چه ترکیبات و املاحی هستند. همچنین آب معدنی‌های دیگر با سرچشمه‌های سطحی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و در مورد اینگونه آب معدنی‌ها با شما صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در مورد منشاء آب معدنی‌ها و ویژگی‌های آن‌ها به شما بدهیم.

منابع آب معدنی عمقی

همانطور که می‌دانید آب‌های معدنی دارای خواص متفاوتی هستند و سرچشمه و منشاء آب‌های معدنی متفاوت است. سرچشمه‌های آب معدنی طبیعی می‌تواند به صورت عمقی و یا به صورت سطحی باشند. در آب‌های عمقی بسته به نوع سنگ‌های بستر و مسیر سفره‌های زیر زمینی املاح معدنی متفاوت هستند و انواع املاح معدنی به صورت طبیعی به آب‌های عمقی اضافه می‌شود. آب معدنی‌ای که از سرچشمه‌های عمقی بهره برداری می‌شوند در واقع آب معدنی‌هایی می‌باشند که از ارتفاعات بسیار بالایی از زیر سطح زمین جریان پیدا می‌کنند و آلودگی آن‌ها بسیار پایین و در بعضی از موارد دارای هیچ‌گونه آلودگی نیستند. همچنین میزان pH آب معدنی عمقی مطابق با دستگاه گوارش بدن انسان می‌باشد.

مقایسه‌ی آب معدنی سفره زیرزمینی و سرچشمه‌های سطحی

همانطورکه گفته شد آب معدنی‌هایی که از اعماق بسیار زیاد زیر زمین به دست می‌آید، سرشار از املاح و ترکیبات معدنی هستند و به دلیل اینکه در درون دل زمین قرار دارد از آلوده شدن در امان هستند و لایه‌های سنگی موجود در زیر زمین مانند فیلتری آلودگی‌های آب را حذف و مواد معدنی را به طور طبیعی به آب معدنی اضافه می‌کنند. آب معدنی قله از این‌گونه سفره‌های زیرزمینی بهره برداری می‌شود. دسته دوم آب معدنی‌هایی هستند که از سرچشمه‌های سطحی بهره‌برداری می‌شوند. برخلاف تصور عموم که فکر می‌کنند آب چشمه‌ها دارای آلودگی کم است باید به اطلاعتان برسانیم که این آب‌های سطحی بیشتر در معرض آلودگی‌های مختلف قرار دارند و برای بسته بندی شدن و گرفتن استاندارد‌ها مناسب نیستند و باید با درصد بیشتری از مواد ضدعفونی کننده مثل کلر و دیگر روش‌های ضدعفونی، آلودگی‌های آن‌ها کاسته شود و باقی مانده این مواد در آب برای بدن شما بسیار مضر است. برخی از آن‌ها که در واقع از آب شدن برف‌های کوه‌ها و یا جاری شدن بعضی جوی بارها به وجود می‌آیند از دسته آب معدنی‌ها با املاح کمتر و احتمال آلودگی بیشتر به شمار می‌آیند. بعضی از آب‌ها از جاری شدن جویبارهای بسیار نزدیک به سطح زمین و همچنین نزدیک به محل زندگی مردم کشاورز و دامپرور هستند. بسیاری از این چشمه‌ها جاذبه‌های توریستی طبیعی هستند و هرساله افراد زیادی به نزدیکی این سرچشمه‌ها برای طبیعت گردی می‌روند و متاسفانه با رعایت نکردن مسائل بهداشتی به آلودگی‌ بیشتری این آب‌ها دامن می‌زنند و البته که املاح و ترکیبات آن‌ها نیز بسیار کمتر می‌باشد.

از فواید آب معدنی قله

پوستی زیباتر و شاداب‌تر داشته باشید! با نوشیدن آب معدنی‌ کامل و طبیعی قله که حاوی سیلیس طبیعی است می‌توانید پوستی زیبا و شاداب‌تر داشته باشید زیرا املاح و ترکیبات طبیعی به بدن و پوست شما خواهد رسید و به کمک عنصر سیلیس که در آب معدنی قله به صورت ترکیب با اکسیژن (SiO2) وجود دارد به بافت‌های کلاژنی بدن شما کمک می‌کند (در رابطه با وجود عنصر سیلیس در آب معدنی طبیعی و نقش آن در سلامت بدن و جلوگیری از آلزایمر در مقالات بعدی مفصل توضیح داده خواهد شد). همانطور که می‌دانید بسیاری از بیماری‌ها مانند گودی‌های زیر چشم و یا لکه‌های روی پوست ناشی از وجود سموم در بدن و همچنین کمبود آب و املاح معدنی در بدن می‌باشد. نوشیدن آب معدنی طبیعی می‌توانید به برطرف کردن این مشکلات پوستی کمک کند. رفع خستگی یکی دیگر از فواید آب معدنی طبیعی سفره‌های زیرزمینی و آب معدنی کامل می‌باشد. رسیدن املاح و ترکیبات معدنی به بدن موجب می‌شود تا شما احساس خستگی نکنید و یا اگر در طول روز احساس خستگی می‌کنید می‌توان با رساندن املاح معدنی با نوشیدن آب معدنی طبیعی خستگیتان را برطرف کنید.

اشتراک گذاری پست

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.